چند اشتباه خطرناک در سرویس و نگهداری خودرو

سرویس و نگهداری خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی یک خودرو صحیح و سالم است و به درستی کار می کند نیاز به توجه زیادی ندارد اما ممکن است بدون اینکه متوجه شوید مشکلاتی برای خودرو پیش آید. بعضی از قطعات خودرو بدون هیچ اخطار یا علامتی خراب می شوند و قبل از خرابی یا نزدیک به خراب شدن شما را باخبر نمی کنند تا فرصت کافی برای تعمیر یا تعویض آنها داشته باشید.

بعضی از افراد تمایل دارند که سرویس و نگهداری خودرو خودر را خودشان انجام دهند و به مکانیک مراجعه نکنند. به این قبیل افراد به اصطلاح DIY (مخفف Do it Yourself) می گویند. بعضی از این افراد حتی ممکن است تخصص کافی در این زمینه نداشته باشند و فقط از پس انجام کارهای ساده برآیند ولی بعضی دیگر افراد کاربلد و دوره دیده هستند و حتی می توانند تعمیرات سنگین را در نیز خودشان با تجهیزاتی که دارند انجام بدهند. با این حال، اکثر این افراد از تخصص متوسطی برخوردار هستند، در حدی که سرویس های دوره ای خودرو یا عیب یابی با دستگاه دیاگ را انجام دهند.

نحوه ی صحیح باتری به باتری خودرو

با اینکه این کار یک فرآیند ساده است، قبل از انجام آن باید کاملا یاد گرفته باشید که چطور این کار را انجام دهید.

اول از هر چیز باید از مکان های شلوغ دور باشید. در حین انجام کار از عینک های محافظ چشم استفاده کنید. دو خودروی موردنظر را به فاصله نزدیک هم پارک کنید. سپس یکی از کابل ها را به قطب منفی باتری سالم و سر دیگر آن را به اتصال بدنه منفی (معمولا روی شاسی یا گیربکس) خودرویی که باتری آن معیوب است متصل کنید. با استفاده از کابل دوم قطب های مثبت هر دو باتری را به یکدیگر متصل کنید. توجه داشته باشید که قبل از وصل کردن کابل ها سوییچ هر دو خودرو کاملا بسته باشد و از تماس کابل ها به دیگر قسمت ها خودداری کنید به خصوص از تماس کابل مثبت با بدنه خودداری کنید که باعث اتصالی می شود. هنگام انجام این کار حتما خودرویی که باتری آن سالم است باید خاموش باشد. اگر با وجود باتری به باتری کردن خودروی معیوب روشن نشد به طور مداوم استارت نزنید زیرا باعث آسیب رسیدن به باتری سالم خودروی دیگر می شود. در چنین حالتی احتمالا مشکل به باتری مربوط نمی شود.

سرویس و نگهداری خودرو

تعویض چراغ ها یا لامپ های سوخته

در مقایسه با دیگر سرویس های خودرو، تعویض لامپ ها بسیار آسان و بدون هزینه است. و خودتان نیز می توانید لامپ ها را تعویض کنید. به راحتی نیز می توان تشخیص داد زیرا وقتی لامپ های نور پایین یا نور بالا بسوزند و از کار بیفتد هنگام شب نمی توانید جلوی خود را به خوبی ببینید. سوختن لامپ های ترمز، لامپ های چراغ های راهنما و لامپ های عقب زیاد قابل تشخیص نیستند بنابراین هر از گاهی نگاهی به آنها بیندازید.
برای تعویض لامپ های سوخته می توانید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید. تعویض لامپ زیاد کار سخت و خطرناکی نیست ولی باید توجه داشته باشید که پس از تعویض لامپ از صحت کارکرد لامپ نو اطمینان حاصل کنید زیرا اگر قبل از چک کردن لامپ ها به رانندگی خود ادامه دهید به خاطر احتمال کار نکردن لامپ نو، دید شما نسبت به خودروهای دیگر یا دید آنها نسبت به شما کاهش می یابد و خطر تصادف را به دنبال دارد. بنابراین اگر تا به حال این کار را انجام ندادید برای پیشگیری از آسیب های احتمالی توصیه می شود برای اولین بار لامپ های خودرو را خودتان تعویض نکنید و به سراغ کسی که در این زمینه آگاهی دارد بروید.

کارهی برقی (سرویس و نگهداری خودرو)

به طور قطع میتوان گفت که شما بدون قطع کردن منبع برق، کارهای برقی در منزل انجام نمی دهید. در مورد خودروی خود نیز همین موضوع صادق است و اندکی سهل انگاری ممکن است منجر به حادثه شود.
بعضی از متخصصین خودرو می گویند که جریان برق خودرو به اندازه ای قوی نیست که به انسان ها آسیب جدی برساند ولی  بهتر است جانب احتیاط را در نظر بگیرید. حتی اگر برق شما را نگیرد ممکن است آتش سوزی ایجاد شود یا فشار بیش از حد به سیم کشی خودرو یا اجزای برقی آن وارد شود. ساده ترین اتفاقی که رخ می دهد سوختن فیوزها است. بنابراین قبل از انجام کارهای برقی حتما خودرو را خاموش کنید زیرا برای انجام اکثر کارهای برقی باید موتور خاموش باشد و فراموش نکنید که کابل منفی باتری را جدا کنید. هیچ وقت با دست های خیس به قسمت های برقی خودرو دست نزنید. ترجیحا از ابزاری استفاده کنید که قسمت تماس آنها با دست از جنس مواد عایق مانند لاستیک باشد. اگر خودروی شما هایبرید است تحت هیچ شرایطی به باتری آن دست نزنید زیرا باتری خودروهای هایبرید ولتاژ بسیار بالایی دارد و مخصوص انجام کارهای سنگین طراحی شده است، بنابراین آسیب ناشی از برق گرفتگی در باتری های هایبرید بسیار بیشتر از باتری های معمولی است. برای انجام کارهای برقی پیچیده تر حتما به متخصص برق خودرو مراجعه کنید تا از خطرات احتمالی در امان باشید.

رانندگی با لاستیک های فرسوده

بعضی از افراد وقتی که لاستیک هایشان فرسوده شده و دیگر قابل استفاده نیست وسوسه شده و تا چندکیلومتر دیگر لا آن رانندگی می کنند درصورتی که این کار صحیح و عاقلانه نیست
با استفاده از اعداد حک شده روی تایر می توان سن آن را مشخص کرد ولی اگر از میزان کارکرد تایرهای خود مطلع نیستید یا یک خودروی کارکرده خریدید احتمالا به تایرهای نو نیاز دارید. حتی اگر ظاهر لاستیک خوب باشد و آج کافی داشته باشد ممکن است عمر آن بالا باشد و بافت های درونی آن فاسد شده باشند. شاید آسیب وارد شده به تایر به سادگی قابل مشاهده نباشد ولی حتی ترک های ریز در سطح تایر استحکام ساختاری آن را کاهش می دهند و باعث کاهش عملکرد آن می شوند. اگر لاستیک در قسمت تماس بافت های درونی با آج پاره شود، آج از تسمه های فولادی جدا می شود! بنابراین رانندگی با تایرهای فرسوده ارزش ریسک کردن ندارد.پس لاستیک های فرسوده را جهت سرویس و نگهداری خودرو خود با لاستیک نو تعویض کنیم.

سرویس و نگهداری خودرو

 نادیده گرفتن چراغ های اخطار و فراخوان ها

برای بسیاری از افراد نادیده گرفتن چراغ های اخطار خیلی ساده تر از توجه کردن به آنهاست! در بعضی موارد روشن شدن چراغ اخطار به معنای وقوع مشکل فنی جدی نیست و اگر واقعا اطلاع دارید که علت روشن شدن آن چیست و مطمئن هستید که مشکل خاصی وجود ندارد می توانید به آن عادت کنید و آن را نادیده بگیرید. اما وقتی خودروی شما تلاش می کند مطلب مهمی را به شما بگوید باید به آن گوش دهید اگر مشکل فنی ساده ای رخ داده است که خودتان از عهده رفع آن بر می آیید هر چه زودتر آن را رفع کنید، ولی اگر مشکل جدی وجود دارد فورا از یک متخصص بخواهید تا به شما کمک کند. بی توجهی به چراغ های اخطار شاید در کوتاه مدت کم هزینه باشد ولی در دراز مدت هزینه سنگینی به شما تحمیل می کند.
این فراخوان ها ممکن است مربوط به مشکلات فنی جدی مانند از کار افتادن موتور در حین رانندگی، خطر آتش سوزی یا موارد دیگری باشد که منجر به تصادف می شوند.

سرویس و نگهداری خودرو

پیچ های چرخ را به اندازه مناسب سفت کنید (سرویس و نگهداری خودرو)

شاید کار ساده ای به نظر برسد ولی ظاهرا بسیاری از افراد بدون اینکه پیچ های چرخ را درست سفت کنند اقدام به رانندگی می کنند. البته بیش از حد سفت کردن پیچ ها نیز به اندازه شل بستن آنها خطرناک است. همانطور که در صورت شل بستن پیچ ها احتمال جدا شدن چرخ وجود دارد، اگر پیچ ها را بیش از حد سفت کنید در اثر فشار اضافی رزوه ها کشیده می شوند و نیروی حاصل از سفت شدن پیچ ها که چرخ ها را محکم سر جایشان نگه می دارد کاهش می یابد و باعث شل شدن پیچ های چرخ می شود. متاسفانه افرادی که از آچار بادی استفاده می کنند اغلب پیچ ها را بیش از اندازه سفت می کنند. بهترین کار این است که سفت کردن نهایی پیچ های چرخ را با آچار تورک متر انجام دهید.

از ریختن مواد چرب روی لنت ترمز و یا دیسک خودداری کنید

 بهتر است افراد ناشی برای تعویض لنت یا تعمیرات سیستم ترمز جهت سرویس ونگهداری خودرو به مکانیک یا متخصص مراجعه کنند.زیرا اگر اشتباهی رخ دهد عواقب جدی به همراه دارد. ترمز خودرو در اثر اصطکاک بین دیسک و لنت عمل می کند. وقتی پدال ترمز را فشار می دهید یا پای خود را روی آن می کوبید فشار مایع هیدرولیک موجود در سیستم باعث می شود دیسک و لنت با فشار به هم بچسبند و سرعت چرخ ها را کاهش دهند یا خودرو را متوقف کنند.این مقدار اصطکاک بسیار بالاست و قطعات متحرک فراوانی در ایجاد آن تاثیر دارند. این قطعات متحرک به گریس کاری نیاز دارند تا گیر نکنند. بنابراین هنگامی که اجزای سیستم ترمز را باز می کنید و دوباره می بندید باید از گریس مخصوص ترمز استفاده کنید تا تمام قطعات به بهترین نحو ممکن عمل کنند. هنگام کار کردن با محورها یا دیگر اجزای سیستم تعلیق (که نزدیک ترمزها هستند) به احتمال زیاد با مواد روغنی سر و کار دارید. در هر صورت باید دقت بالایی داشته باشید تا روغن یا گریس روی دیسک ترمزها یا لنت ها نریزد زیرا اصطکاک آنها را از بین می برد و باعث از کار افتادن ترمزها می شود.

* خودرو بر و امداد خودرو طاهر جهت انجام تعمیرات خودرو و حمل خودرو به صورت سیار و شبانه روزی آماده باش می باشد ۰۹۱۲۰۳۰۴۵۹۴ *

درباره ی مدیر سایت